Magnez – najważniejszy pierwiastek

Magnez jest zaliczany do jednych z najważniejszych pierwiastków w naszym organizmie. Reguluje ponad 300 rożnych reakcji, odpowiadając nie tylko za zdrowie ciała ale nawet funkcje mózgu. Przeciętny 70 kg człowiek jest posiadaczem około 24g magnezu. Tylko niewielka część magnezu występuje w stanie wolnym w ludzkim organizmie.

Wapń w codziennej diecie

Wapń jest niezmiernie ważnym związkiem mineralnym dla organizmu. Odpowiada nie tylko za zdrowe, twarde kości i zęby ale także spełnia dużo ważnych funkcji w szlakach metabolicznych. Jony wapnia biorą udział w skurczu mięśni, pracy i regulacji układu hormonalnego czy nerwowego.   Mimo iż organizm dysponuje pokaźnymi ilościami tego związku…

Dlaczego pić wodę wysokozmineralizowaną?

Od lat dbamy o to aby dystrybucja naszej wody była na najwyższym poziomie. Stale wprowadzamy innowacyjne, ekologiczne rozwiązania. Ważna jest dla nas każda kropla cennej wody. Woda i zdrowie społeczeństwa to nasze priorytety.