Powrót

Jak przechowywać wodę

Jak przechowywać wodę w butelkach plastikowych

Często słyszymy, że picie wody z butelki plastikowej jest niezdrowe z powodu biosfenolu. Prawdą jest, że niemigracyjny biosfenol wchodzi w skład plastikowych butelek. Czy picie wody z takich butelek może być groźne? Tak  – jeżeli będziemy niewłaściwie przechowywać butelki wody. Niewłaściwie czyli np. w NASŁONECZNIONYM MIEJSCU. W słońcu tworzywo „się topi” i dochodzi do migracji jego cząsteczek. Oznacza to, że możemy bardziej zaszkodzić organizmowi niż pomóc. Należy pamiętać o tym, aby butelki wody nie zostawiać w słońcu.

 

Jak przechowywana jest woda Cechini

W Rozlewni wody Cechini w Muszynie, woda rozlewana jest zarówno do plastikowych jak i szklanych butelek, które trafiają do zacienionego miejsca i czekają na wysyłkę. W pomieszczeniu, w którym przechowywana jest woda panuje odpowiednia temperatura, a woda „spokojnie czeka na transport”. Jako producent wody, na butelce wody Cechini podajemy datę ważności produktu. Zwracamy uwagę na to, że ugotowanie wody Cechini oznacza wytrącenie minerałów, tak samo jak zamrożenie wody Cechini. Zarówno zbyt wysokie jak i zbyt niskie temperatury nie są dobre dla wody wysokozmineralizowanej ze względu na jej unikatowe właściwości. Woda Cechini po ugotowaniu lub zamrożeniu – nadaje się do picia, ale nie jest już bogata w składniki mineralne (m.in magnez i wapń),

 

Jak długo woda nadaje się do picia

Po otwarciu wody polecamy wypić ją w ciągu 48h, najlepiej przechowując w lodówce. Nie znamy warunków w jakich u naszych konsumentów znajduje się woda. Otwarcie wody naraża ją na przedostanie się do niej bakterii z otoczenia. Dla nas jakość jest bardzo ważna. Nie sprzedajemy wody a galonach (dystrybutory wody), ponieważ w naszej ofercie posiadamy tylko wodę gazowaną. Dodatkowo obawiamy się utraty jakości wody (wraz z każdym pobraniem wody do galona dostaje się powietrze, a wraz z nim bakterie). Jeżeli oczywistym jest, że nie wypijają Państwo całej butelki wody dziennie (np. litraż 1,5L, 2L) – warto zaopatrzyć się w mniejsze butelki Cechini np. 1L, 0,5L.