Pijalnie wody mineralnej
Cechini

Na terenie Muszyny i Żegiestowa Zdroju zlokalizowane są pijalnie naturalnej wody
mineralnej wydobywanej ze źródeł Cechini. Na terenie pijalni każdy może
skosztować wody i cieszyć się pięknem otaczającej natury.


my-image-description

Pijalnia Anna w Muszynie


Pijalnia, której historia sięga roku 1934 wybudowana została w pobliżu potoku Muszynka.
Woda, której można kosztować na terenie pijalni ma właściwości lecznicze. Bogata jest w magnez i wapń oraz rekomendowana w przypadku rożnorodnych problemów ze zdrowiem. Najbliższa okolica pijalni to miejscowość często odwiedzana przez turystów. Jedną z jej atrakcji jest szlak rowerowy Aquavelo, który zachwyca pięknem natury.


my-image-description

Pijalnia Józef w Muszynie


Sezonowa pijalnia Józef zlokalizowana jest w pobliżu potoku Szczawnik, nieopodal pięknego Parku Zdrojowego Baszta. Woda, której można skosztować w pijalni bogata jest w magnez i wapń. Często polecana w przypadku różnych problemów ze zdrowiem, doceniana jest przez mieszkańców Muszyny za swój wyjątkowy smak.

my-image-description

Pijalnia Anna w Żegiestowie Zdroju


Źródło wody Anna, którego historia sięga roku 1846 zlokalizowano za Domem Zdrojowym w pobliżu Pijalni Głównej. Woda, której każdy może smakować w pijalni posiada właściwości lecznicze. Zachwyca bogatym składem minerałów oraz smakiem. Pijalnia funkcjonuje przez cały rok. Każdy turysta zmęczony długim spacerem przez okoliczny park może odpocząć w pijalni i skosztować naturalnej wody.

my-image-description

Pijalnia na terenie sanatorium Wiktor, Żegiestów


Pijalnia jest integralną częścią Sanatorium „Wiktor”, położonego w malowniczej dolinie Popradu. Do pijalni doprowadzona jest woda uzdrowiskowa z odwiertu Zofia II. Lecznicza woda, której skład jest bogaty w minerały polecana jest przez lekarzy oraz wielu specjalistów (dietetycy, sportowcy). W Sanatorium kosztować można wód mineralnych „Józef”, „Stanisław”, „Wiktor”, "Zofia".

Odkryj najlepsze minerały zawarte w wodzie Cechini

Odkryj

Aktualności

Zobacz wszystkie