Powrót

Jak wydobywa się wodę wysokozmineralizowaną?

Czy zastanawialiście się nad tym jak wygląda proces, w którym naturalna woda nasyca się minerałami i trafia do rozlewni wody Cechini? Jeżeli nie – przedstawiamy wędrówkę naszej unikatowej wody. 

 

proces wydobycia wody Cechini

 

 

1. Odwierty z których czerpiemy wodę Cechini

Ujęcia z których czerpiemy naturalną wodę mineralną Cechini zlokalizowane są na terenie uzdrowiska Muszyna, w okolicach pięknego, Popradzkiego Parku Krajobrazowego. Woda, którą wydobywamy pokonuje długą drogę zanim trafi do miejsca, z którego jest pozyskiwana. Podczas swojej wędrówki (około 250 lat) woda Cechini nasyca się naturalnymi minerałami dzięki geologicznemu ukształtowaniu terenu. Bogata w magnez i wapń wydobywana jest przy wykorzystaniu nowoczesnych technologii z odwiertów, których głębokość sięga do 200 m. 

 

2. Wydobycie

Zespół doświadczonych specjalistów Cechini wydobywa wodę z głębokości około 200 m. Wykorzystując nowoczesne technologie i ekologiczne rozwiązania – zabezpieczamy miejsce wydobycia wody, która specjalnym, podziemnym rurociągiem doprowadzana jest bezpośrednio do rozlewni wody Cechini. W czasie procesu wydobycia wody zespół doświadczonych specjalistów Cechini czuwa nad prawidłowym przebiegiem działań (gwarancja wysokiej jakości. Dbamy o to, aby w trakcie wydobycia wody nie stracić cennych minerałów).

 

3. Produkcja 

Woda, która trafi do rozlewni znajduje swoje miejsce w ekologicznej, przyjaznej środowisku butelce (butelka stworzona w 100% z recyklingu, nadająca się w 100% do recyklingu ). Z najwyższą starannością, a także przy zastosowaniu nowoczesnych rozwiązań dokonujemy rozlewu wody i kontrolujemy jej  jakość (laboratorium badań, ciągłe testy). 

 

Jeżeli zainteresował Was powyższy temat – zachęcamy do obejrzenia filmu, w którym pokazujemy jak wydobywana i rozlewana jest woda Cechini.