Powrót

Jaka woda jest zdrowa?

Zdrowa woda to z pewnością woda pełna wartości – taka woda, która nie tylko nawadnia, ale dodatkowo wzmacnia i buduje organizm. Jak dokonać wyboru dobrej, zdrowej wody? Z pewnością zwracając uwagę na podstawowe cechy, wartości i właściwości wody. 

 

1. Termin: naturalna woda wysokozmineralizowana

Często wszystkie wody, które widzimy w butelkach w sklepach są niesłusznie „wrzucane” do jednej kategorii wód – wód butelkowanych. W efekcie chcąc dokonać zakupu odpowiedniej wody – nie wiemy jakich informacji szukać na kolorowych etykietach i jak odróżnić wodę „dobrą i zdrową” od tej, która „dobra i zdrowa” nie jest.

Zacznijmy od wyjaśnienia terminu: naturalna woda wysokozmineralizowana. Nie każda woda mineralna jest wysokozmineralizowana. Woda Cechini jest wodą wysokozmineralizowaną, czyli taką w której suma składników mineralnych przekracza 1500 mg/l. W składzie wody wysokozmineralizowanej,
którą stworzyła natura znajduje się to co najlepsze dla zdrowia:
unikatowe minerały (m.in magnez i wapń), które dodatkowo wzmacniają i budują organizm.
W większości wód kranowych oraz sprzedawanych w sklepach znajdziemy do około 800 mg/l unikatowych minerałów.

Oznacza to, że nawadniamy organizm wodą, ale wodą ubogą w to co cenne dla zdrowia.
W naturalnej, wysokozmineralizowanej wodzie Cechini Muszyna suma składników mineralnych wynosi ok. 1800 mg/l. 

 

2. Bogaty skład mineralny – naturalny magnez i wapń

 

etykieta cechini muszyna

Natura tworzy unikatową wodę bogatą w naturalne minerały. Na szczególną uwagę zasługują magnez i wapń. 

Magnez w wodzie wysokozmineralizowanej doskonale się wchłania. Wspomaga pracę mózgu, zmniejsza napięcie nerwowe, pomaga likwidować zaburzenia pracy serca,
reguluje ponad 300 różnych reakcji w organizmie.

Wapń jest natomiast podstawowym składnikiem budulcowym kości. Ułatwia leczenie niektórych procesów zapalnych i chorób nowotworowych, zapobiega osteoporozie, korzystnie wpływa na przemianę materii.

Magnez, wapń i potas rozpuszczone w wodzie mineralnej wpływają korzystnie na przemianę materii, są niezbędne do utrzymywania prawidłowej czynności serca oraz aktywności układu mięśniowo-nerwowego. Ważne jest zwrócenie uwagi na ilość sodu zawartą w wodzie mineralnej.


Cechini charakteryzuje się niską zawartością sodu – co jest dobre.
Sód wpływa na prawidłowe funkcjonowanie nerek i układu sercowo-naczyniowego.
Wraz z wiekiem poziom filtracji nerek ulega osłabieniu. Dobrze, gdy dodatkowo nie przeciążamy organizmu zbyt dużym spożyciem sodu w diecie. To samo dotyczy również układu sercowo-naczyniowego bowiem zbyt duże
spożycie sodu wpływa na ciśnienie tętnicze i bardzo często prowadzi do rozwoju choroby – nadciśnienia tętniczego.

W wodzie Cechini Muszyna  znajdziecie około 61,62 mg prawdziwego magnezu oraz 325,80 mg prawdziwego wapnia. Ważne jest to, że najważniejsze dla zdrowia minerały rozpuszczone są w wodzie – oznacza to, że organizm z łatwością może je pobrać i przyswoić. Wodę Cechini może pić każdy i w każdym wieku.

 

3. Pochodzenie, które ma znaczenie 

Naturalna, wysokozmineralizowana woda Cechini pozyskiwana i rozlewana jest wyłącznie na terenie Muszyny – znanej miejscowości uzdrowiskowej. Muszyna położona jest na wysokości około
450 m n.p.m. w dolinie rzeki Poprad, w okolicach Popradzkiego Parku Krajobrazowego. Na terenie malowniczej miejscowości uzdrowiskowej zlokalizowane są liczne pijalnie i źródła wody Cechini.
Otoczona górami i zielenią przyrody – miejscowość zachwyca naturalnym pięknem. Dzięki wyjątkowej geologii Muszyny, wody mineralne wydobywane na jej terenie nasycone są naturalnymi minerałami – najlepszymi dla zdrowia.

 

Cechini Muszyna

 

4. Najwyższa jakość

Dobra marka to gwarant jakości wody. Dokonanie zakupu wody u Polskiego producenta, który może pochwalić się latami doświadczenia i licznymi certyfikatami jakości – ma znaczenie przy wyborze wody. Woda Cechini wydobywana jest z głębokości około 200m i doprowadzana do rozlewni Cechini specjalnym rurociągiem. W procesie pozyskiwania wody z odwiertów zlokalizowanych na terenie Muszyny wykorzystujemy nowoczesne technologie oraz ekologiczne rozwiązania. Wydobywamy wodę tylko na terenie Muszyny co oznacza, że zawsze gwarantujemy niezmienną jakość.

 

odwiert cechini

 

Reasumując

Zdrowa woda, to woda którą wyróżnia wiele wartości. Zdecydowanie naturalna,
wysokozmineralizowana woda to termin, który określa specjalny rodzaj wody (zgodnie z Rozporządzeniem).

To natura tworzy wodę wysokozmineralizowaną, czyli taką wodę, w której suma składników mineralnych przekracza 1500 mg/l.

Woda wyjątkowa to woda:

  • w której suma składników mineralnych przekracza 1500 mg/l,
  • bogata w minerały ważne dla zdrowia, takie jak magnez i wapń,
  • czerpana ze źródeł zlokalizowanych na wyjątkowych terenach,
  • wyróżniająca się unikatowym smakiem,
  • stworzona przez naturę,
  • wydobywana i rozlewana na terenie jednej miejscowości,
  • pierwotnie czysta pod względem chemicznym i mikrobiologicznym,

 

Polecamy zdrową, pełną unikatowych wartości wysokozmineralizowaną wodę Cechini każdemu, kto ceni i docenia to, co naturalnie doskonałe.

 

 

właściwości wody