Powrót

Jak picie wody wpływa na wygląd skóry

 

Czy woda urody doda? Okazuje się, że tak! Woda reguluje pracę wszystkich procesów metabolicznych zachodzących w skórze. Nieodpowiednie nawodnienie organizmu sprawia, że skóra traci m.in jędrność oraz naturalny kolor.

 

Ciało człowieka w ponad 60% stanowi woda. Jeżeli codziennie nie przyjmujemy odpowiedniej ilości wody – skóra traci swój naturalny wygląd, cera staje się szorstka, traci jędrność i elastyczność, ma wyższą tendencję do starzenia się, szybciej pojawiają się na niej zmarszczki, staje się podatna na infekcje oraz alergie.

 

Czy picie wody wpływa na skórę?

Skóra to największy organ w naszym ciele. Właściwe nawilżenie skóry łączy się z nawodnieniem, czyli wypijaniem odpowiedniej ilości wody. Skóra, aby zachować swój zdrowy wygląd powinna być odpowiednio nawilżona „od wewnątrz” (czyli nawodniona).

 Woda oczyszcza organizm wypłukując z niego toksyny. Regularne spożywanie odpowiedniej ilości wody pomaga w usuwaniu toksyn oraz szkodliwych produktów przemiany materii. Oczyszczony organizm charakteryzuje lepszy wygląd skóry.  Picie odpowiednich ilości wody wpływa dobrze na krwioobieg, co z kolei poprawia ukrwienie i elastyczność skóry. W odpowiednio nawodnionym organizmie nie występują niedobory wody, mniejsze jest także ryzyko wystąpienia cellulitu. Właściwie nawilżona skóra „od wewnątrz” to skóra, której komórki zostały odpowiednio nawodnione. Picie wody pozwala nawodnić organizm, a picie wody wysokozmineralizowanej dostarczyć mu składników mineralnych takich jak magnez i wapń.

Magnez odpowiada za utrzymanie między innymi prawidłowego uwodnienia komórkowego skóry, przez co przyczynia się do poprawy jej struktury i elastyczności. Niedobór tego składnika może skutkować pojawieniem się suchości, zaczerwienień, czy wyprysków.

Wapń podobnie jak magnez wpływa na odpowiednie napięcie i nawilżenie skóry. Niedobór tego pierwiastka powoduje przebarwienia skóry, owrzodzenia, czy też wolniejsze gojenie się ran.

 

Picie wody wpływa na wygląd skóry, która dzięki temu:

– jest sprężysta i jędrna,

– wygląda młodo, zdrowo i świeżo,

– jest mniej podatna na uszkodzenia mechaniczne,

 

 

 

 

 

 

Ile wody pić?

Codziennie powinniśmy dostarczać organizmowi około 2L – 2,5L wody. Indywidualne zapotrzebowanie na wodę zależne jest od wieku, a także prowadzonego stylu życia. Zwłaszcza sportowcy zwracają uwagę na ilość i rodzaj nawodnienia. Podczas treningu ich zapotrzebowanie na wodę to nawet 5L  dziennie. Systematyczne, powolne picie wody w ciągu dnia ma wpływ nie tylko na wygląd skóry, ale także na samopoczucie. Pijąc wodę czujemy się bardziej energicznie i witalnie. Nasz organizm oczyszcza się, a dzięki minerałom zawartym w składzie naturalnej, wysokozmineralizowanej wody – dodatkowo wzmacnia minerałami (magnez, wapń).

 

 

 

Picie wody a zmarszczki 

Wielu dermatologów i dietetyków wskazuje na fakt, że już niewielkie odwodnienie organizmu zaburza pracę komórek odpowiedzialnych za produkcję kolagenu i elastyny, co oznacza przyspieszenie procesu starzenia i powstawania zmarszczek.  Zadbanie o skórę nie oznacza tylko dokonania zakupu produktów „beauty” dostępnych na rynku (kremy, maseczki, zabiegi pielęgnacyjne). Dbanie o urodę to także dbanie o zdrowie. Odpowiednie nawodnienie organizmu zdecydowanie ma znaczenie dla skóry, która dzięki oczyszczającemu i nawadniającemu działaniu wody staje się lśniąca, promienna, „zdrowa”.

 

Picie wody ma znaczenie nie tylko dla zdrowia i życia, ale jak się okazuje – także dla wyglądu. Prawdą jest, że to co naturalne jest doskonałe. Dbając o skórę nie zapomnijmy o dbaniu o nią w naturalny sposób. Zadbajmy o prawidłowe, wartościowe nawodnienie i cieszmy się naturalnym i zdrowym wyglądem codziennie.