Powrót

Jak natura tworzy wodę

Unikatowe minerały, które tworzy natura

 

W procesie wydobycia wody zachwyca fakt, że to natura tworzy minerały rozpuszczone w wodzie. Każda kropla wody, aby trafić do źródła z którego jest pozyskiwana musi pokonać długą drogę podziemnej wędrówki, w czasie której nasyca się unikatowymi minerałami.

 

Naturalna, wysokozmineralizowana woda powstaje dzięki naturze. W czasie podziemnej, trwającej lata wędrówki, każda kropla wody przepływa przez ciasne szczeliny skał. Dzięki niezwykłemu ukształtowaniu terenów Muszyny, znanej miejscowości uzdrowiskowej – nasyca się minerałami takimi jak magnez i wapń, a także naturalnie filtruje. Naturalnie czysta, smaczna, doskonała dzięki unikatowej kompozycji minerałów, które ją tworzą – trafia do rozlewni wody Cechini, w której znajduje swoje miejsce w butelce marki Cechini Muszyna.

 

 

cechini woda mineralna

 

Odwierty z których czerpana jest woda

Ujęcia z których czerpana jest naturalna woda mineralna muszą znajdować się na terenach, które wyróżnia  odpowiednia struktura geologiczna. Na stopień mineralizacji danej wody wpływa bowiem rodzaj podłoża skalnego, oraz okres przebywania w jego otoczeniu wody.

Źródła wody Cechini zlokalizowane są na terenie uzdrowiska Muszyna, w okolicach pięknego, Popradzkiego Parku Krajobrazowego. O niezwykłości terenów, których mogą nam pozazdrościć nasi zagraniczni sąsiedzi wypowiadało się wielu uczonych, w tym także geolog z Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, prof. Lucyna Rajchel, która w swoich licznych wywiadach i pracach naukowych podkreśla, że wody szczególnie cenne występują w Dolinie Popradu w Beskidzie Sądeckim. Uczona poświęciła ogromną część swoich prac badawczych terenom Karpat, oraz szczególnie zainteresowana była wodami typu szczawy. Szczawy są to wody, które najczęściej i najchętniej pijemy. Te które zawierają odpowiednie ilości biopierwiastków magnezu (Mg 2+, od 50 mg/dm3) i wapnia (Ca 2+, od 150 mg/dm3) działają fizjologicznie odżywczo na organizm człowieka i powinny być stosowane jako ważny suplement diety.

Woda Cechini to woda typu szczawy. Bogata w magnez i wapń wydobywana jest przy wykorzystaniu nowoczesnych technologii z odwiertów, których głębokość sięga do 200 m. Nad procesem wydobycia unikatowej wody czuwa zespół doświadczonych specjalistów. Wykorzystując nowoczesne technologie i ekologiczne rozwiązania – zabezpieczamy miejsce wydobycia wody, która specjalnym, podziemnym rurociągiem doprowadzana jest bezpośrednio do rozlewni wody Cechini. W czasie procesu wydobycia wody należy zadbać o szczegóły, aby w trakcie wydobycia wody nie stracić cennych minerałów. Woda, która trafia do rozlewni znajduje swoje miejsce w ekologicznej, przyjaznej środowisku butelce stworzonej w 100% z recyklingu i nadająca się w 100% do recyklingu, lub butelce szklanej. Z najwyższą starannością, a także przy zastosowaniu nowoczesnych rozwiązań dokonujemy rozlewu wody i kontrolujemy jej  jakość (laboratorium badań, ciągłe testy).

 

 

 

odwiert cechini

 

 

Unikatową wodę wyróżnia unikatowy skład

 

Natura tworzy wodę, której skład jest unikatowy. Magnez i wapń to jedne z najważniejszych dla organizmu minerałów. Rozpuszczone w wodzie znajdują się w najlepszej postaci – organizm z łatwością je przyswaja. Wśród minerałów zawartych w wodzie Cechini wyróżniamy:

Mg – magnez

Dodaje energii, wzmacnia układ odpornościowy, poprawia koncentrację. Magnez w wodzie wysokozmineralizowanej doskonale się wchłania. Wspomaga pracę mózgu, zmniejsza napięcie nerwowe, pomaga likwidować zaburzenia pracy serca, reguluje ponad 300 różnych reakcji w organizmie.

Ca – wapń

Jest minerałem budulcowym kości oraz zębów. Reguluje pracę układu nerwowego i mięśniowego. Ułatwia leczenie niektórych procesów zapalnych i chorób nowotworowych, zapobiega osteoporozie, korzystnie wpływa na przemianę materii i leczenie stanów zapalnych.

Na – sód

Pomaga utrzymywać równowagę kwasowo-zasadową, wspomaga działanie układu nerwowego i mięśniowego. Woda Cechini zawiera jego niewielkie ilości (nadmiar sodu nie jest wskazany).  Sód wpływa na prawidłowe funkcjonowanie nerek i układu sercowo-naczyniowego. Wraz z wiekiem poziom filtracji nerek ulega osłabieniu. Dobrze, gdy dodatkowo nie przeciążamy organizmu zbyt dużym spożyciem sodu w diecie.

K – potas 

Potas jest niezbędny do prawidłowej pracy serca i układu krwionośnego, warunkuje prawidłowe funkcjonowanie układu nerwowego i mięśni. Magnez, wapń i potas rozpuszczone w wodzie mineralnej wpływają korzystnie na przemianę materii, są niezbędne do utrzymywania prawidłowej czynności serca oraz aktywności układu mięśniowo-nerwowego.

HCO3 – wodorowęglany 

Pomagają kontrolować gospodarkę cukrową oraz  utrzymać różnicę pH (kwasowość/zasadowość) między krwią, a komórkami organizmu.

SO2-4 – siarczany

Wpływają korzystnie na przemianę materii

Cl – chlorki

Pozwalają utrzymać właściwe ciśnienie

F – fluor

Wzmacnia kości

 

Woda wodzie nierówna. Jedna szklanka wartościowej wody jest naprawdę „pełna”.

 

 

cechini muszyna

 

 

Wody możesz skosztować w pijalni wody

 

O tym, że naturalnie smacznej wody można kosztować w Muszynie oraz Żegiestowie Zdroju, w pijalniach wody Cechini – nie każdy wie. Miejscowość naturalnie piękna, zachwycająca swoim urokiem i zielenią natury – szczególnie kusi turystów latem. Każdego kto chętnie o wodach dowie się więcej zapraszamy do odwiedzenia pijalni wody Cechini zlokalizowanych w Muszynie oraz Żegiestowie Zdroju.

 

pijalnie wody cechini