Powrót

Jakie sanatorium polecacie?

 

Jakie sanatorium wybrać? Spośród wielu ofert przedstawiamy ośrodek VICTOR Żegiestów Zdrój, z bogatą bazą zabiegową i wodą mineralną. 

 

Zdecydowanie Wiktor to woda, a woda to życie. Piękny ośrodek Victor Medical & SPA położony jest w malowniczym, otoczonym górami Beskidzie Sądeckim w Żegiestowie-Zdroju. Budynek to połączenie zabytkowych murów o bogatej historii z nowoczesną architekturą. Znajduje się w centralnej części Popradzkiego Parku Krajobrazowego, na tzw. Łopacie Polskiej. Wiktor zachwyca odwiedzających krajobrazami Doliny Popradu oraz cichym i spokojnym otoczeniem lasów. Kompleks oferuje około 150 miejsc noclegowych, a jego „sercem” jest woda…

Dlaczego?

Dlatego, że wyjątkowe tereny Żegiestowa i Muszyny (miejscowość uzdrowiskowa) – słyną ze swoich wód. Natura zawsze o nas dbała – zadbała także o regenerację człowieka.

 

W ośrodku Wiktor oferowane są następujące zabiegi: 

 

BALNEOTERAPIA: Kąpiel mineralna, kąpiel borowinowa, kąpiel solankowa,

HYDROTERAPIA: Kąpiel perełkowa, bicz szkocki, masaż podwodny, natrysk płaszczowy, masaż wirowy rąk, masaż wirowy nóg, łóżko wodne, ćwiczenia w basenie,

FIZYKOTERAPIA: Laseroterapia, magnetronic, ultradźwięki, fonoforeza, lampa sollux, lampa solaris, lampa kwarcowa, diadynamik, diatermia krótkofalowa, terapuls, prady tens, treabert’a, kotz’a, inhalacje olejkowe, inhalacje solankowe, inhalacje lekowe, galwanizacja, interdyn, jonoforeza, krioterapia miejscowa,

KINEZYTERAPIA: zbiorowa gimnastyka poranna (pn-pt 7:20) , indywidualna gimnastyka rehabilitacyjna, stoły rekondycyjne do ćwiczeń shapemaster,

MASAŻE LECZNICZE: masaż klasyczny, masaż limfatyczny,

KRENOTERAPIA (kuracja pitna) : Naturalna wodna mineralna ZOFIA czerpana ze źródła znajdującego się w pijalni budynku,

 

Woda jest podstawą naszego życia. Organizm ludzki w około 60% składa się z wody. Nie dziwi więc, że to woda pomaga leczyć i  odzyskać formę nie tylko fizyczną, ale także psychiczną. Zarówno Żegiestów jak i Muszyna to miejscowości niezwykle piękne, zielone, zachwycające naturalnym pięknem. Nie dziwi więc, że regeneracja w otoczeniu przyrody jest skuteczna i naturalna.

 

 

cechini muszyna

Dowiedz się więcej o pijalniach wody zlokalizowanych na terenie Żegiestowa Zdroju oraz Muszyny

 

 

Dlaczego pić wodę?

Spośród wielu opinii wyszczególniamy te, które są najważniejsze.

Z pewnością picie wody:

 1. Zmniejsza apetyt i wspomaga odchudzanie
 2. Likwiduje zaparcia i inne problemy jelitowe
 3. Oczyszcza organizm z toksyn
 4. Wspomaga pracę nerek
 5. Reguluje temperaturę ciała
 6. Dotlenia organizm
 7. Poprawia wydolność fizyczną
 8. Poprawia trawienie, zwiększa metabolizm
 9. Wspomaga pracę mózgu
 10. Jest środowiskiem zachodzenia reakcji chemicznych
 11. Zapobiega artretyzmowi, łagodzi bóle reumatyczne
 12. Stymuluje pracę serca, zmniejsza ryzyko zawału
 13. Wspomaga działanie wątroby
 14. Pomaga zwalczyć skurcze
 15. Łagodzi bóle głowy i pleców
 16. wspomaga leczenie cukrzycy
 17. Redukuje poziom stresu, dodaje energii, poprawia nastrój

 

Spośród opinii lekarzy i dietetyków na temat picia wody możemy przytoczyć:

a) Opinię dr. Michała Mularczyka, internisty, dietetyka, kardiologa interwencyjnego, autora książki: „Dieta bez wyrzeczeń”.

„Odpowiednie nawodnienie jest kluczem do prawidłowej pracy całego organizmu. Nie chodzi tylko o ilość, ale też i jakość tego nawodnienia. Osoba dorosła i zdrowa powinna spożywać około 250ml wody na każde 10kg masy ciała; połowa tej ilości powinna być wysokozmineralizowana. Takie nawodnienie dodatkowo zmniejsza zapotrzebowanie na suplementację minerałów u pacjentów leczonych preperatami moczopędnymi, co stanowi spory odsetek osób w podeszłym wieku”

 

b) Opinię dr. Karola Augustowskiego, dietetyka

Woda ma kolosalne znaczenie z punktu widzenia funkcjonowania organizmu. Wpływa na utrzymanie stałej temperatury ciała i warunkuje prawidłowy przebieg istotnych procesów życiowych. Jest absolutnie niezbędna do prawidłowego trawienia pokarmów, wchłaniania składników odżywczych, wydalania produktów metabolizmu i toksyn. Jest to substancja, której nasz organizm nie potrafi magazynować w większej ilości, dlatego też niezbędne jest jej regularne dostarczanie każdego dnia. Jej niedobór może doprowadzić do odwodnienia, a w konsekwencji do zmniejszenia wydolności fizycznej organizmu, zaburzeń termoregulacji, zmniejszenia apetytu. Badania wskazują, że niedobory wody prowadzą również do zaburzeń pamięci, koncentracji i nastroju. Najwięcej minerałów jest w wodach wysokozmineralizowanych. Wybierając wodę warto zwrócić uwagę, m.in na ilość wapnia, ponieważ jego prawidłowa podaż ma kolosalne znaczenie dla wykształcenia prawidłowej struktury kości i zmniejszenia ryzyka występowania chorób (np. osteoporoza). Picie wody i prawidłowe nawodnienie mają kolosalne znaczenie dla zdrowia i ogólnego samopoczucia.” 

 

Wiele jest badań potwierdzających kolosalne znaczenie wody dla zdrowia człowieka. Codziennie warto zastanowić się nad tym jakiej jakości jest woda, którą pijemy.

 

 

cechini muszyna

Zanim sięgniesz po wodę w sklepie sprawdź: 

 • sumę składników mineralnych (aby nazwać wodę, wodą wysokozmineralizowaną suma ta musi wynieść minimum 1500 mg/ 1l)
 • ilość magnezu i wapnia
 • ilość sodu
 • miejsce wydobycia i rozlewu (zawsze powinno być jedno – jest to gwarancja jakości)

właściwości wody

Woda Cechini Muszyna 

Woda wysokozmineralizowana Cechini Muszyna bogata jest w minerały takie jak magnez i wapń. Niska zawartość sodu w wodzie nie przeciąża organizmu, a minerały takie jak magnez (62 mg/1l) oraz wapń (325 mg/1L) doskonale się wchłaniają i wzmacniają organizm, pomagając budować jego naturalną odporność.

W sanatorium Wiktor dostępne są nie tylko wody mineralne Cechini,  ale także na terenie ośrodka działa pijalnia, w której można skosztować wody leczniczej Zofia. Spożywanie Zofii wskazane jest przy nieżycie żołądka, chorobach dolnych dróg oddechowych, niedokrwistości. W Sanatorium dostępne są również wody mineralne „Józef”, „Stanisław” oraz „Anna”, których można próbować w pijalni, stanowiącej integralną część ośrodka.

 

Pobyty zdrowotne w Wiktorze 

 

Pobyty zdrowotne w Wiktorze wykorzystują nowoczesny sprzęt oraz naturalne surowce lecznicze takie jak wody mineralne, sole i borowiny. Wiktor posiada szeroki wybór zabiegów z zakresu hydroterapii, fizykoterapii, balneoterapii, kinezyterapii oraz peloidoterapii. Na terenie uzdrowiska prowadzona jest krenoterapia, czyli kuracja pitna, za pomocą wód mineralnych Zofia (czerpana ze złóż na terenie ośrodka). W Sanatorium Wiktor prowadzone jest leczenie chorób układu trawienia, chorób reumatologicznych, chorób nerek i dróg moczowych.

Wody Żegiestowa zalecane są przede wszystkim do picia i inhalacji w chorobach układu trawienia, moczowego, oddechowego, krążenia, przemiany materii, nerwicach, stanach osłabienia.

 

cechini muszyna

 

 

OTWARCIE SANATORIUM 2021! Sanatorium NFZ 2021 zmiany, obostrzenia i nowe zasady skierowań